Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Wydział Nauk Technicznych

Dni odnawialnych źródeł energii i czystego powietrza

Centrum Konferencyjne DSW, 26-27 stycznia 2017

Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje drugą edycję konferencji Dni odnawialnych źródeł energii i czystego powietrza, który odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2017 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.

Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Podczas konferencji swoje referaty wygłosili przedstawiciele świata biznesu i nauki oraz lokalni działacze co stanowi unikalny w skali kraju przykład współpracy nauki z otoczeniem społeczno – gospodarczym. Informacje o ubiegłorocznym wydarzeniu wraz z prezentacjami i fotorelacją dostępne są na stronie Uczelni.

Program konferencji oparty jest o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. na problem niskiej emisji zanieczyszczeń w aglomeracji miejskiej, smogu i kosztach, jakie dotykają z tego tytułu miasta, nowoczesne modele biznesowe w branży efektywności energetycznej. W drugim bloku będzie można usłyszeć o rozwoju rynku OŹE w Polsce, podstawach prawnych, efektywność energetyczną budynków. W ostatnim bloku spotkania zaplanowane zostały trzy specjalistyczne warsztaty.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami oraz przedstawicielami świata biznesu. Celem jest także szerzenie wiedzy o ochronie powietrza oraz odnawialnych źródłach energii.

Konferencja ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych tematyką OŹE, ochrony środowiska oraz jakości powietrza. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami projektów badawczych skupionych wokół zagadnień OŹE i ochronny atmosfery a także poznać nowe kierunki w polityce ekologicznej Polski.

Komitet naukowy konferencji:

Prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie

Dr Małgorzata Pietras-Szewczyk, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Dr Stanisław Jakubowicz, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Dr inż. Aureliusz Miłaszewski, Dolnośląski Klub Ekologiczny we Wrocławiu

dr inż. Łukasz Szałata, Politechnika Wrocławska, Wrocław

Kluczowi prelegenci

Prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie,

dr inż. Łukasz Szałata – Politechnika Wrocławska,

dr Anetta Drzeniecka-Osiadacz – Uniwersytet Wrocławski,

dr Małgorzata Pietras-Szewczyk – Dolnośląska Szkoła Wyższa,

dr inż. Paweł Zwoździak – Dolnośląska Szkoła Wyższa,

dr inż. Aureliusz Mikłaszewski – Dolnośląski Klub Ekologiczny,

dr inż. Bartosz Tęcza – CEO w Klaster Specjalistów Innowacje, Przemysł, Środowisko,

Kamil Ptak – Prezes Zarządu firmy City-Brand Energia Odnawialna,

Wojciech Andrzejewski – radca prawny, wspólnik Kancelarii Prawnej Piszcz, Norek i Wspólnicy sp.k.,

mgr inż. Radosław Koropis, Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych,

mgr inż. Adam Błażowski – Business Development w firmie Porta Capena Sp. z o.o.

Podczas „Dni OZE 2017″ odbędą się targi OZE i efektywności energetycznej.

Wszystkie firmy zainteresowane współpracą, zapraszamy do kontaktu:

Kamil Ptak: kamil.ptak@city-brand.pl

Małgorzata Pietras-Szewczyk: malgorzata.pietras@dsw.edu.pl

Wstęp na konferencję oraz targi jest bezpłatny!

MATERIAŁY - Prezentacje z Konferencji

„Organizacja konferencji dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu”

Konferencja naukowa: Dni OŹE i czystego powietrza

wartość ogólna przedsięwzięcia18 148,00 zł